Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Elektronika>Harmoninės srovės grandinės analizė

Harmoninės srovės grandinės analizė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Užduotis. Harmoninės srovės grandinės tyrimo metodai. Darbo eiga. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe yra analizuojama harmoninės srovės grandinė. Šiuolaikinis pasaulis nėra įsivaizduojamas be harmoninės srovės. Ja yra grindžiama daugelis elektronikos ir elektrotechnikos prietaisų. Ji daug plačiau naudojama nei nuolatinė srovė. Pavyzdžiui daugelis buitinių prietaisų: šaldytuvai, mikro bangų krosnelės, televizoriai ir t.t. naudoja harmoninę srovę, kurią ima iš tinklo. Tinklo srovės dažnis Lietuvoje fT=50 Hz. Bet Lietuvos tinklais tekanti srovė turi ir savų problemų. Dėl tam tikrų priežasčių tinklu tekančios srovės įtampa išauga virš 230 V. O dauguma buities elektrinių prietaisų atlaiko iki 230V, tai ši problema dažnai būna prietaisų gedimo priežastimi. Nuo šito įtampos išaugimo galima apsisaugoti pasidarius ir pastačius kritinės įtampos apsaugą. Tai nesunku. Reikia paimti rėlę(kontaktorių) su kontaktų pralaidos srove 10-20A ar daugiau ir ritės maitinimo įtampą 220V. Rėlė turi turėti 2 normaliai uždarus kontaktus(blogiausiu atveju vieną). Per tuos kontaktus (jei kontaktas vienas, jungiame fazę)paduodate maitinimą iš skydinės į butą. Rėlės apviją per kintamą atitinkamo galingumo kintamą varžą jungiama prie skydinės nulio ir fazės, norimą suveikimo įtampą pasireguliuojama su varža. Žinant ritės imamą srovę, minimalią varžą paskaičiuosite R=U/I, varžos galingumas ne mažesnis N=I*U(Vatais- W)(U=220V). Ritės imama srove, paprastai, būna užrasyta ant ritės. Taigi, jei įtampa padidės, rėlė išjungs maitinimą. Sureguliuojama atjungimo įtampą (250-260V) ir viskas. Tiesa, rėlė pastoviai "valgys" apie 100-200mA srovę, bet tai niekis palyginus su galimais nuostoliais. Dabartinėse elektronikos parduotuvėse yra pirkti kritinės įtampos atjungimo rėlių. Ši apsauga tikrai veiksminga ir užtikrina elektros prietaisų saugumą.
Šiame darbe atskleidžiamas patogiausias metodas analizuoti harmoninę srovę.Tai simbolinis metodas. Jis labai supaprastina srovės ir įtampų amplitudžių bei pradinių fazių skiačiavimą. Naudojant šį metodą išnyksta sudėtingos trigonometrinės, aukštosios matematikos reikalaujančios, lygtys ir pereinama į paprastesnes kompleksinių dydžių algebrines lygtis. Šiame darbe parodoma, kaip apskaičiuotos harmoninės srovės, įtampos vaizdžiai atvaizduojamos vektorinėmis diagramomis.
Šis darbas tik supažindina su simboliniu metodu. Naudojant šį būdą yra daugybė variantų, kaip galima surasti svarbiausių grandinės parametrų; įtampų ir srovių, amplitudes bei pradines fazes.
Užduotis: Sudaryti ir nubraižyti grandinės schemą, apskaičiuoti elementų parametrus. Perbraižyti analizuojamąją, simbolinę schemą. Apskaičiuojamos visų šakų srovių kompleksinės amplitudės: moduliai ir argumentai. Nubraižomos nepriklausomų mazgų srovių vektorinės diagramos ir nepriklausomų kontūrų įtampų vektorinės diagramos.Nubraižoma kintamojo elemento šakos srovės modulio ir argumento priklausomybė nuo jo varžos didumo, imant 3 reikšmes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasElektronikos namų darbas
KategorijaElektronika
TipasNamų darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis672.02 KB
AutoriusJulius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Harmonines sroves grandines analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 20 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą